Wszystko o grzybicy
Skąd się bierze grzybica
Czy masz grzybicę
Rodzaje grzybicy
Choroby skóry
Grzybica i jej skutki
Układ moczowy a grzybica
Choroby spowodowane grzybicą
Zagrożenia dla kobiet w ciąży
Jak potwierdzić grzybicę
Start arrow Grzybica arrow Zagrożenia dla kobiet w ciąży

Zagrożenia dla kobiet w ciąży

 

Ocenia się, że 10 do 30% dzieci cierpi na alergie. Przyczyn alergii naukowcy doszukują się w nagromadzeniu toksyn w ciele dziecka, które zostały im przekazane przez matkę. Jeśli matka, przed zajściem w ciążę nie zmieni sposobu odżywiania i nie oczyści organizmu z toksyn i pasożytów, przekaże je swojemu dziecku. Matki przekazują w ten sposób swoje choroby i substancje toksyczne dzieciom, a poród staje się dla nich skutecznym drenażem, podczas którego same pozbywają się tych zbędnych substancji. Rozmieszczają je w ciele dziecka, które rodzi się w takim stanie, jakby przez wiele lat żyło na tym skażonym świecie.

 

Jakie to są zagrożenia?


Pasożyty

 • Toksoplazmoza wrodzona dotyczy dzieci matek , które w czasie ciąży przebyły zakażenie pierwotniakiem.
  Ponieważ u dorosłych mamy do czynienia najczęściej z postacią bezobjawową toksoplazmozy, kobieta ciężarna nie zdaje sobie sprawy , że przechodzi ciężką, bardzo groźną dla swojego dziecka infekcję. Zarazek przechodzi przez łożysko i prowadzi do uszkodzenia rozwijających się tkanek i narządów : przede wszystkim mózgu i oka .W konsekwencji dochodzi do wodogłowia, niedorozwoju psychoruchowego , umysłowego, ślepoty, małoocza, jaskry, zaćmy.
  Zdarza się, że dziecko rodzi się pozornie zdrowe, a toczące się, nierozpoznane zakażenie powoli uszkadza mózg lub gałkę oczną prowadząc do niedowidzenia czy upośledzenia umysłowego.
 • Toksoplazmoza w I trymestrze ciąży powoduje bardzo duże uszkodzenie płodu- zwykle śmiertelne. Dochodzi zatem do poronienia lub obumarcia płodu.
  W II i III trymestsze skutki mogą być jw.
  Prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu przy zachorowaniu matki na toksoplazmozę wynosi 30-50 %!!.
 • Chlamydioza, wywołana bakterią Chlamydia trachomatis powoduje infekcję bezobjawową, lub z objawami zbliżonymi do innych chorób.
 • U kobiet może objawiać stanami zapalnymi szyjki macicy i cewki moczowej oraz powodować wiele poważnych następstw, jak: niepłodność (zakażenie Chlamydia trachomatis wymienia się obecnie jako główną przyczynę niepłodności u kobiet), poronień czy wad rozwojowych płodu.
 • Natomiast u mężczyzn może być przyczyną zapalenia jąder, najądrzy, gruczołu krokowego i odbytnicy.
 • Coraz częściej chlamydię wymienia się jako przyczynę tzw. reaktywnego zapalenia stawów oraz zapalenia spojówek (które u noworodków może prowadzić nawet do utraty wzroku).
 • Co drugi zainfekowany noworodek cierpi na chlamydiowe zapalenie płuc, które jest trudne do wykrycia, gdyż nie towarzyszy mu gorączka.

Antybiotyki - u cieżarnej, której podano antybiotyki jako lekarstwo na zapalenie pęcherza, rozwija się wkrótce drożdżyca pochwy. Gdy wydaje na świat potomka, dziecko ma pleśniawki - białawy nalot grzybiczny pokrywający powierzchnie języka. Po podaniu antybiotyku drożdże rozmnażają się korzystając ze sprzyjających warunków oraz wydzielają toksyny, oddziaływujące ujemnie na rozmaite narządy, nie wyłączając układu imunologicznego.
Niedawno lekarze z uniwersytetu z południowej Californii odkryli, że nadmiar antybiotyków stosowanych w walce z bakteriami, powodującymi infekcje ucha u dzieci przyczynił się do przyrostu grzybów w uchu środkowym. Dopiero leczenie lekiem przeciw grzybiczym, doprowadziło do polepszenia stanu ucha środkowego tych dzieci. Wyniki niedawno przeprowadzonych badań, dają podstawy, by sądzić, iż sama infekcja może być przyczyną tłumienia reakcji imunologicznej,co u niektórych pacjentów powoduje nawroty choroby. Zmiany w funkcjonowaniu mechanizmu odpornościowego nie tylko są przyczyną rosnącej podatności na ponowną infekcje drobnoustrojami drożdżaków z rodziny Candida, lecz mogą też prowadzić do patologicznych zmian w funkcjonowaniiu układu endokrynologicznego i do formowania autoprzeciwciał. Wirus opryszczki - szczególnie niebezpieczne są zakażenia wirusem opryszczki w okresie ciąży (zakażenie wewnątrzmaciczne płodu), w czasie porodu (zakażenie noworodka okołoporodowe) i wkrótce po porodzie (zakażenie niemowlęcia poporodowe). Infekcje te prowadzą najczęściej do powstania wad rozwojowych płodu, obumarcia płodu lub śmierci noworodka.Braki witamin w diecie 

Ważne!

Ginekolodzy ostrzegają, że na  kobietę w ciąży czyha wiele niebezpieczeństw zagrażających jej zdrowiu i jej przyszłego dziecka.
Powinna zatem zminimalizować zagrożenia i na długo przed planowanym zajściem w ciążę zmienić nawyki żywieniowe, oczyścić organizm z pasożytów i toksyn, przebadać się pod kątem toksoplazmozy, a jeśli wcześniej miała zapalenia pochwy, powinna przebadać się na obecność grzybów Candida.
I najważniejsza sprawa - wszelkie leki, a szczególnie antybiotyki powinna przyjmować tylko pod kontrolą lekarza i tylko w skrajnej potrzebie.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Produkty występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2017 Grzybica | Kuracja oczyszczająca z grzybicy | Paraprotex na grzybice | Pasożyty, grzybica, candida