Pasożyty - lamblie, owsiki, gronkowiec
Toksyny wokół nas
Toksyny w żywności
Bakterie (gronkowiec, E.coli)
Wirusy
Przywry - najgorsze pasożyty
Glisty
Lamblie
Owsiki
Start arrow Pasożyty i toksyny arrow Przywry - najgorsze pasożyty

Przywry - najgorsze pasożyty


Przywrami nazywamy pasożyty wątroby i trzustki. Mają płaskie ciało o długości 20 - 30 milimetrów i szerokości 8-12 milimetrów. Najczęściej występują cztery rodzaje przywry: ludzka przywra jelitowa i przywra wątrobowa (zwana motylicą wątrobową), przywra wątrobowa owcza i trzustkowa bydlęca. Wszystkie przywry występują u ludzi mimo, że nazwy sugerują inaczej.


Zarazić się można po wypiciu wody pochodzącej ze stojących zbiorników wodnych lub zjedzeniu roślin podlewanych taką wodą, a zawierających larwy. Trafiając do przewodu pokarmowego, larwy przyrw wnikają do przewodów żółciowych, pęcherzyka żółciowego lub innych narządów i tkanek wraz ze strumieniem krwi lub przez otrzewną. Przenikają wówczas przez ściankę jelit do jamy brzusznej, kierują się ku wątrobie, wwiercają się w jej tkanki a potem w przewody żółciowe, gdzie po 3 - 4 miesiącach zaczynają wydzielać jaja. Podczas przemieszczania młode przywry powodują mechaniczne uszkodzenie tkanek człowieka.

Produkty przemiany materii przywr wzmagają wrażliwość organizmu człowieka i rozwój objawów alergicznych.    W początkowej fazie przywrzycy, obserwuję się mikro-martwicę i mikro-ropienie wątroby. W późniejszym okresie choroby następuje rozszerzenie prześwitu, pogrubienie ścianek i gruczołowate rozrastanie się nabłonka przewodów żółciowych, a czasmi ropieniowe zapalenie przewodów żółciowych.

Objawy zakażenia przywrami: ogólna niedyspozycja, bóle głowy, osłabienie apetytu, pokrzywka, może pojawić się wysoka temperatura.

Niedługo po tym pojawiają się bóle w nadbrzuszu i pod prawym żebrem. Wątroba staję się twarda i powiększona. Możliwe jest także powiększenie śledziony. Po pewnym czasie ostre objawy ustępują i zakażenie przechodzi w postać przewlekłą. Występują cykliczne ataki bólu oraz chroniczne zapalenie wątroby.
Rozpoznanie choroby w fazie początkowej jest trudne, gdyż pasożyty zaczynają składać jaja po upływie 3 - 4 miesięcy od czasu wtargnięcia do organizmu.
  • Profilaktyka ogranicza się do picia przegotowanej wody i dokładnego mycia ważyw rosnących w wilgotnych miejscach.
  • Leczenie polega na zniszczeniu pasożytów i regeneracji wątroby. Stosujemy kurację oczyszczającą organizm - ParaProteX oraz Liverd Aid .
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Produkty występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2017 Grzybica | Kuracja oczyszczająca z grzybicy | Paraprotex na grzybice | Pasożyty, grzybica, candida