Start

Badania które potwierdzają obecność grzybicy i pasożytów


Jakie badania diagnostyczne można wykonać w kierunku grzybicy
w najbliższym laboratorium ?Co trzeba wiedzieć.

Wykrycie grzybicy jest dość trudne,są to drobnoustroje mające doskonałe zdolność maskowania się. Aby je wykryć konieczne są właściwe metody diagnostyczne.
Niektórzy lekarze zlecają badanie próbek pobranych z różnych części ciała, aby uzyskać możliwie dokładne informacje o rodzaju i stopniu zakażenia.

Badanie próbki stolca jest najstarszą i jak niektórzy utrzymują najskuteczniejszą metodą wykrywania infekcji w jelicie grubym.

Warto wiedzieć jak prawidłowo przygotawać próbkę do badania.

W laboratorium otrzymasz specjalną szklaną probówkę i patyczek. Po oddaniu stolca, musisz go dokładnie wymieszać tym właśnie patyczkiem i umieścić w naczynku małe próbki pobrane z dziesięciu różnych miejsc.
Aby utrudnić grzybom maskowanie się, możesz wieczorem przed pobraniem próbki stolca wypić 3 łyżki rozcieńczonego z wodą octu z jabłek. Ocet utrudnia grzybom przyleganie do ścian jelita.

Tak pobrane próbki, dostarczasz do laboratorium, gdzie zostaną użyte jako materiał do hodowli. Jeśkeśli tym razem miałeś szczęście, wysiłek się opłaci. Pozwoli to wyjaśnić przyczynę dolegliwości i ustalić sposób leczenia.

Jeśli podstepne pasożyty się ukryją, wynik będzie negatywny.

To się zdarza i może mieć różne przyczyny:
albo próbki zostały pobrane z nieodpowiednich miejsc, albo w czasie transportu został popełniony jakiś błąd.

Na kilka dni przed pobraniem próbki wyklucz ze swego jadłospisu:

* sery pleśniowe
* kefir
* ciasto drożdżowe.

Ponieważ przyczyną niewłaściwego wyniku może być to, że w próbce stolca będą niechorobotwórcze grzyby, które łatwo pomylić z grzybami drożdżopodobnymi z rodzaju Candida.

Niektórzy specjaliści uważają, ze względu na liczne źródła ewentualnych błędów, że jednorazowe badanie to zbyt mało. Z tego też powodu zalecają wykonanie kilku testów.

Trzeba zdawał sobie sprawę, że liczba grzybów nie świadczy o ciężkości zakażenia.

Jeśli pomimo wyleczenia grzybicy problemy żołądkowo - jelitowe utrzymują się, przyczyną mogą być grzyby  występujące w serze, chlebie, ciastach czy piwie.

W takiej sytuacji należy wykluczyć z diety w/w produkty i zaobserwować czy dolegliwości miną.

Jeżeli poprawa nie nastapi kurację należ powtóżyć.


Analiza moczu

Jeśli grzyby bytują w Twoim organizmie od dawna, nierozpoznane, jest duże prawdopodobieństwo, że rozprzestrzeniły się także na nerki i pęcherz moczowy. Wówczas ich obecność można stwierdzić również w moczu. W przypadku nawracającego zapalenia pęcherza moczowego, którego przyczyna nie jest znana, konieczne jest wykonanie badania moczu.

I znów, jeśli wynik badania ma być miarodajny, należy próbki pobrać we właściwy sposób.
A więc jak to zrobić ? Pierwszych kilka kropli moczu należy oddać do sedesu, a dopiero kolejne (czyli z tzw. środkowego strumienia) do jałowego pojemnika na posiew. Jeśli jesteś kobietą powinnaś odkazić zewnętrzne ujście cewki moczowej, by zapobiec zanieczyszczeniu moczu wydzieliną z pochwy.

Niektórzy terapeuci badają również sok żołądkowy i wymaz z błony śluzowej jamy ustnej ponieważ zanim grzyby dotrą do jelita, wędrują przez jamę ustną i żołądek.


TESTY HAT i IFT

Badanie krwi - jest ono jak najbardziej sensownym badaniem ponieważ tak jak w przypadku innych zakażeń, w czasie infekcji grzybiczej organizm przed niebezpiecznymi intruzami broni się, wytwarzając przeciwciała.

Jeśli test jest dodatni - jasne jest, że występuje infekcja grzybicza. O tym, czy grzyby jeszcze są, czy zostały już wyeliminowane przez układ immunologiczny, świadczą dwa testy: HAT i IFT.

Dodatni test HAT świadczy o ostrym, jeszcze toczącym się zakażeniu.
Jeśli wynik pozytywny daje tylko test IFT, grzybicę masz już za sobą.

Uważa się, że te badania potrafią wykryć nawet i dobrze zamaskowane grzyby, choć praktyka wskazuje, że i one czasami zawodzą. Zdarza się to w przypadkach zakażenia grzybami, których obecności praktycznie nie można udowodnić. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy do Twojego organizmu dostanie się i rozprzestrzeni grzyb Candida crusei. Przeciwciała przeciwko temu pasożytowi są niemal niewykrywalne.

Bardzo, bardzo ważne !!!

Jaka może być inna przyczyna ujemnego wyniku badania ?

Układ odpornościowy chorego jest już tak dalece osłabiony, że nie jest w stanie wytworzyć dostatecznej ilości przeciwciał. Wtedy mimo, iż w jego jelicie znajdują się ogromne ilości drożdży, testy wypadają ujemnie.

Jeśli nie masz zbyt wiele cierpliwości i czasu na chodzenie do laboratorium, a masz możliwość skorzystania z analizy mikroskopowej tzw. żywej kropli krwi, to najsensowniejsze rozwiązanie ponieważ tu zobaczysz właściwie na żywo, nie tylko same grzyby, ale i skutki ich niedobrych dla Ciebie "poczynań".


Na jednym ze zdjęć, po powiększeniu zobaczysz jak wyglądają grzyby grasujące być może również w Twoim organizmie.

Dlaczego m. in. leki przeciwgrzybicze okazują się bardzo często nieskuteczne ?

U przewlekle chorych z bardzo osłabionym układem obronnym lub osób, które od dawna cierpią na nierozpoznaną grzybicę, może zostać stwierdzona grzybica tzw. układowa. Oznacza to, że chorobotwórcze mikroorganizmy osiedliły się nie tylko w jelicie. Są również w innych narządach, m.in. skórze, pochwie, pęcherzu moczowym lub płucach.
Jeśli w takiej sytuacji zostaną zastosowane leki, które działają głównie w jelicie, okażą się nieskuteczne.

Zanim zdecydujesz się na ciężką farmakoterapię, zastosuj naturalną kurację preparatem ParaProteX.
Jeśli jednak chcesz, aby zakończyła się sukcesem przygotuj się do niej należycie. To wspaniały preparat, ale jeśli zostanie zastosowany nieprawidłowo, nie uzyskasz pożądanego efektu.

 
następny artykuł »
Produkty występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2017 Grzybica | Kuracja oczyszczająca z grzybicy | Paraprotex na grzybice | Pasożyty, grzybica, candida